Brzeska Witryna Internetowa

Switch to desktop Register Login

Start ogólnopolskiej trasy – Ośmiokąt edukacyjny

W piątek na Rancho Pasja w Brzesku, odbył się piknik ekologiczny inaugurujący akcję fundacji ekologicznej ARKA w województwie małopolskim.  Pod szyldem Urzędu Miejskiego w Brzesku, uczniowie szkół podstawowych przygotowali prezentacje Ośmiokąta edukacyjnego nt. ograniczania odpadów i ekokonsumpcji.

Cała trasa jest organizowana w ramach Ogólnopolskiej kampanii „Nie bądź jednorazowy”, w której w ciągu całego roku organizowane są happeningi, wystawy i warsztaty w największych miastach w Polsce.

Ośmiokąt edukacyjny to przestrzenna instalacja o wymiarach ok. 20 m2 i wysokości 2 metrów, na której zamontowano  8 posterów edukacyjnych. Akcję poprzedził widowiskowy happening „Wszystkie kolory recyklingu”.

Na 8 posterach zamieszczone zostały tematyczne plansze dotyczące ograniczania ilości odpadów opakowaniowych i ekokonsumpcja.  Podczas tej niestandardowej lekcji przybliżono uczniom także wpływ każdego z nas na ilość śmieci oraz podpowiedziano działania, które każdy z nas może zrobić, aby śmieci wokół nas było mniej.

Dlaczego akcja jest tak ważna?

Regularne edukowanie społeczeństwa w temacie gospodarki odpadami jest niezwykle istotne. W Polsce na wysypiska wciąż trafia aż 70% śmieci, podczas gdy w Niemczech, Holandii czy Szwecji jest to tylko 1%. By dane te uległy zmianie, potrzebna jest zmiana nawyków Polaków poprzez uświadamianie im szkodliwości składowania odpadów.
Wszystkie wypowiedzi są opiniami ich autorów za które odpowiedzialność ponoszą oni sami. Serwis bwi w żaden sposób za treść prezentowanych komentarzy nie ponosi odpowiedzialności. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Opinie użytkowników zamieszczone w serwisie bwi nie są "materiałem prasowym" w rozumieniu Ustawy o Prawie Prasowym. Wypowiedzi wulgarne, będą usuwane.

Zaloguj lub Zarejestruj aby dodać nowy komentarz

Copyrigh©2001-2013 Brzeska Witryna Internetowa

Top Desktop version